0.01
 
  Meniu

Apie "Miesto katę"

Istorija 

2012 metais vadovė Sandra ir keletas aktyvių savanorių Kaune įkūrė ne pelno siekiančią organizaciją beglobėms katėms padėti ir pavadino ją "Miesto katė". Sandra benamių keturkojų globos srityje nebuvo naujokė, ji 4 metus savanoriavo vienoje iš didžiausių gyvūnų globos organizacijų, o įgavusi patirties pasirinko savo sritį ir įkūrė VšĮ "Miesto katė". 2015 metais komandą papildė savanorė Ingrida iš Jonavos miesto, kuri pati savarankiškai gelbėjo gyvūnus daugiau nei 8 metus. Nuo 2015 metu savanorės Sandra ir Ingrida aktyviai gelbėjo ir globojo gyvūnus namie (patalpų ar prieglaudos organizacija neturi) bei vykdė benamių kačių populiacijos mažinimo programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk” (PSP). 

2016 metais organizacija gavo palaikymą iš Jonavos rajono savivaldybės - buvo pasirašyta sutartis dėl benamių kačių gaudymo ir sterilizavimo, programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk” (PSP) pakeitė iki tol buvusią nehumanišką ir neveiksmingą programą "Pagauk-Nužudyk". Nuo 2016 metų pavasario Jonavoje įrenginėjamos ir šėrimo vietos sterilizuotoms katėms šerti ir palaikyti tvarką bei švarą mieste. Kadangi organizacija paramą gavo tik iš Jonavos savivaldybės, iš 2 % nuo gyventojų pajamų mokesčio ir privačių rėmėjų, veiklą Kaune nutraukė ir visas pajėgas perkelti į Jonavos miestą. 

2017 metais sutartis su Jonavos rajono savivaldybe buvo pratęsta, taigi savanoriai toliau dirbo miesto gatvėse ir mažina benamių kačių populiaciją. 

Šiuo metu organizacija ieško laikinų globėjų, kurie galėtų globoti gyvūnus namuose, taip pat transportuotojų, kurie galėtų nuvežti ir parvežti gyvūnus iš vet. gydyklos bei fotografų, kurių darbai padėtų gyvūnams greičiau rasti naujus namus. "Miesto katėje" laukiami visi norintys prisidėti.

Kodėl sterilizacija?

Savanoriškos gyvūnų globos organizacijose Lietuvoje yra atlikusios milžinišką darbą. Per pastaruosius metus Lietuvoje benamių gyvūnų situacija ėmė sparčiai gerėti, vis daugiau gyvūnų gauna antrą šansą ir suranda naujus namus, tačiau drastiškai sumažinti nereikalingų gyvūnų pertekliaus vis dar nepavyko - kiekvienais metais nereikalingų gyvūnų būrį papildo naujos neatsakingai priveistų kačiukų ir šuniukų vados, kurių sustabdymas yra vienintelis būdas humaniškai visiems laikams sumažinti benamių gyvūnų populiaciją.

Įvairiais duomenimis kasmet Lietuvoje nužudoma daugiau nei 10 000 gyvūnų - jie užmigdomi karantinavimo tarnybose, žūsta išmesti miškuose ar gatvėse, daug naujagimių mažylių vis dar atsikratomi pačiais žiauriausiais, juos paskandinant arba užkasant gyvus.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl iki šiol gyvūnų globos organizacijoms nepavyksta drastiškai sumažinti išmetamų nereikalintų gyvūnų pertekliaus, yra Lietuvoje vis dar gajūs mitai dėl tariamos gyvūnų sterilizacijos žalos gyvūnams bei sąlyginis pačių sterilizacijos paslaugų neprieinamumas mažesnių pajamų žmonėms. Vis dar nemažai žmonių pasirenka leisti savo augintiniams vesti vieną vadą po kitos ir ieškoti jiems naujų namų, nesuprasdami, kad nemaža dalis šių mažylių nepatenka į geras rankas ir po kelių metų baigia savo gyvenimą tose pačiose gyvūnų karantinavimo tarnybose. Daugindami gyvūnus žmonės vis suka tą mirties ratą, kurį sustabdyti galima tiktai sterilizacija.

Mūsų veikla

  • Benamių miesto kačių populiacijos mažinimo ir sterilizacijos programos „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP) skatinimas ir finansavimas,
  • Bendradarbiavimas su veterinarijos klinikomis ir nuolaidų akcijų sterilizacijoms/kastracijoms organizavimas,
  • Pagalbos organizavimas finansiškai neįgaliems gyvūnų savininkams, norintiems sterilizuoti/kastruoti savo augintinius,
  • Žmonių švietimas apie sterilizacijos ir kastracijos naudą bei veiksmingumą,
  • Žiauraus elgesio su gyvūnais viešinimas ir prevencija.
Pagarbiai, 
Vadovė Sandra Genutė

 
 
   
Prisijungę (277)
,0.001,0.012,0.0024,0.0007 ( + 0.0161) 0.060.19 (+ 0.13)