0.01
 
  Meniu
kitas

Organizacijos naujienos:  Jonavoje pirmąkart vyko nemokama kastracija gyventojų augintiniams

ankstesnis
Labai norime pasidžiaugti reikšmingo projekto pradžia Jonavoje! Praėjusią savaitę, lapkričio 6 ir 7 dienomis, Jonavoje viešėjo gyvūnų globos organizacijos “Lesė” atstovai iš Vilniaus. Dvi dienas buvo vykdyta nemokama kastracijos programa Jonavos rajono gyventojų augintiniams. Operacijas vykdė veterinarijos gydytoja Rasa Savickaitė su asistente Karolina Juraškaite, o programos eigą stebėjo ir įamžino “Lesės” vadovė Vesta Auškalnienė. Kastravimo akcijos tikslas buvo užkirsti kelią naujų šuniukų ir kačiukų atsiradimui, šitaip mažinant gyvūnų skaičių prieglaudoje ir padedant žmonėms išvengti augintinių palikuonių. Augintiniai taip pat buvo apžiūrėti, paskiepyti nuo pasiutligės, visiems suduotos priemonės nuo parazitų ir pagal poreikį atliktos kitos reikalingos procedūros.
Kastravimo akciją finansavo gyvūnų globos organizacija “Lesė”, gydytojų apgyvendinimu pasirūpino Jonavos miesto savivaldybė, o patalpas operacijoms abi dienas paskolino gyvūnų veterinarijos centras “VetPet”. “Lesės” vadovė Vesta Auškalnienė dėkoja Jonavos rajono gyventojams už aktyvų dalyvavimą ir atsakingą požiūrį į savo augintinius, Jonavos miesto savivaldybei už suteiktą galimybę viešėti Jonavoje, o veterinarijos klinikai “VetPet” - už pagalbą įgyvendinant šį projektą ir suteiktas patalpas. Na, o mes, “Miesto katės” savanoriai, esame be galo dėkingi “Lesei” už tokią svarbią ir tikrus rezultatus duodančią akciją!
Tai pirmoji tokio pobūdžio akcija Jonavoje – joje sudalyvavo 23 rajono gyventojai, atvykę su 33 augintiniais. Kastruotos 29 patelės ir 4 patinai. Pačiais paprasčiausiais skaičiavimais, kai šuns ar katės patelė per metus atsiveda mažiausiai 10 palikuonių, ši akcija neleido atsirasti bent 290 naujų, niekam nereikalingų mažylių.
Gyvūnų globos organizacija “Lesė” su kastravimo akcija į Jonavą grįš už keleto mėnesių, naujai akcijai jau užregistruota per 80 augintinių. 
Akcijos būtų dažnesnės ir kastruojamų gyvūnų skaičius ženkliai išaugtų, jei miesto savivaldybė prisidėtų prie šios iniciatyvos ir padėtų finansuoti tokio pobūdžio programas. Gyvūnų kastracija yra vienintelis būdas stabdyti beglobių gyvūnų dauginimąsi ir nežmoniškus jų skaičius prieglaudose.
Besidominčius būsimomis akcijomis kviečiame skambinti savanorei Sandrai ir registruotis tel. 860877481, sekti skelbimus rajono spaudoje bei mūsų puslapyje.
Autorius: sandrute
Organizacija: „Miesto katė“ VšĮ
Svetainė: http://www.gyvunusterilizacija.lt, Facebook
Naujienos ID: 139873
Peržiūrėjimų skaičius: 1010
Įdėta: 2017-11-16 (sandrute) | Redaguota: 2018-08-14 (sandrute)

Susijęs turinys
 http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.55874
 http://www.gyvunusterilizacija.lt
 Prieglaudų rss: Jonavoje antrą kartą vykdyta nemokama keturkojų kastracija
 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-jau-antra-karta-vykdyta-nemokama-keturkoju-kastracijasterilizacija/Norime
 Organizacijos naujienos: Jonavoje antrą kartą vykdyta nemokama keturkojų kastracija
 https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-jau-antra-karta-vykdyta-nemokama-keturkoju-kastracijasterilizacija/

Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

 
   
Prisijungę (214)
,0.0013,0.0014,0.0013,0.0014 ( + 0.0054) 0.160.21 (+ 0.05)