0.01
 
  Meniu
kitas

Sulaukė pagalbos:  Atsisveikinimas su Kulviete

Šiandien atsisveikinome su Kulviete...

Šįryt, anksti ryte, sulaukėme skambučio iš mūsų Kulvietę gydžiusios gydytojos, ji paskambino pasitarti ir gauti mūsų leidimą – Kulvietė visiškai sunyko ir atsisakė toliau kovoti, todėl buvo nuspręsta jos nebekankinti ir padėti išeiti be skausmo. Kulvietė jau keletą dienų gyveno vet. gydyklos stacionare, kadangi žaizda kojoje niekaip negijo, reikėjo kasdieninių plovimų ir dezinfekavimo, katytė visiškai atsisakė ėsti pati, pradėjo streikuoti jos kepenys, todėl ji nuolat buvo maitinama lašelinėmis. Kulvietė nesugebėjo ir šlapintis – kadangi jos uodega nutraukta, ji šlapinasi tik tada, tai pūslė jau būna pilnut pilnutėlė, ir, žinoma, ji to nejaučia ir šlapinasi tiesiog po savimi, todėl buvo būtina išspaudinėti jos pūslę rankomis. Nusprendėme ją patalpinti vet. gydykloje, nes jai jau reikėjo intensyvios priežiūros ir procedūrų, gydytojai labai stengėsi, bet katytė jau nyko akyse. Nepadėjo nei lašelinės, nei maitinimas tiesiai į gerklę, nei vaistai, nei žaizdos plovimai, pūslės spaudimai, niekas... Gydytoja paprašė nebekankinti gyvūno, nes visos jo gyvybinės funkcijos atsisakė ir kūnas absoliučiai nustojo pats už save kovoti, net mūsų veterinarinė pagalba jau nebepadėjo.

Kulvietė, stipriai sumušta ir sužalota aštriu daiktu, po balkonu pragulėjo net dvi savaites, kol gyventojai abejingai stebėjo ir leido jai prieiti iki tokios būklės. Mes, sužinoję šią istoriją ir paėmę vargšą gyvūną, įdėjome visas pastangas – vežiojome pas gydytojus, darėmės visus reikalingus tyrimus neklausdami, kiek tai kainuos, pirkome skaniausią maistą, vykdėme visas gydytojų nurodytas instrukcijas, palikdavome katytę stacionare, kai jai reikėdavo tyrimų ar specialių procedūrų, mintyse meldėmės, o vakarais verkdavom, nes ir vėl gavome sunkų ligonį su pusę galimybės išgyventi. Pavargome rinkti tokius gyvūnus, kurių atsisako kitos organizacijos, kuriems nenori padėti aplinkiniai, ir kiekvieną kartą apsiimame ne tik didelę atsakomybę, bet ir milžinišką moralinę bei fizinę naštą, nes gyvūną pamilstame per pirmąją susitikimo dieną, ir atiduodame savo jėgas ir finansus visiems įmanomiems gydymams ir metodams, kad tik jie padėtų ir mūsų turimas gyvūnas vėl atsistotų ant kojų. Deja, šįkart į gyvenimą grąžinti katytės nepavyko, kad ir kaip stengėmės.

Norime tarti milžinišką ačiū visiems, kas prie prisidėjo prie šios katytės gelbėjimo – tiek fiziškai, tiek finansiškai, tiek morališkai. Likome apstulbę tokiu dėmesiu ir pagalba, Jūs visi esate nuostabūs, tik gaila, kad abejingiausi liko tie, kurie kančią savo akimis matė nuo pat pradžių ir nieko nedarė, o padėjo tie, kurie perskaitė Kulvietės istoriją ir negalėjo likti abejingi.

Dar ir dar kartą dėkojame mūsų savanoriams, kurie po savo darbų ir net per juos gavę laisvą minutę vežiojo katytę – Sauliui, Nikolajui, Ramunei, vežiojimų buvo tikrai daug, o ir atstumai Jonava-Kaunas yra nemaži, ir laikas visų vienodai brangus, net ir savanorių, tik, deja, jie už šį savo laiką negauna nė cento.

Didžiausią ačiū šioje istorijoje tariame Dainavos veterinarijai – gydytojams Irmai, Tomui, Sauliui, Ramunei už jų kokybišką darbą, rūpestį, pastangas, už Irmos pasiaukojimą paskutinėmis Kulvietės dienomis, kai prie katytės buvo nuolat budima ir daroma viskas, kad tik ji atsigautų...Ši klinika jau ne pirmą kartą padaro stebuklus, tik šį kartą buvo uždelsta per ilgai ir padėti daugiau nei buvo galima jau nebeišėjo.

Jau kelintą kartą sau prisiekinėjame – gana šitų kančių ir ašarų, nebeimsime tokių sunkių ligonių, bet taip dažnai sulaukiame balso ragelyje – “mes visur apskambinom, mums niekas nepadeda”... Ir kai žmonės vaizdžiai pasakoja apie įvykį, mintyse jau matom tuos gyvūnus ir nebegalim atsisakyti, ir tada savanoriai kartojam vieni kitiems – mes galim, juk šitiek kartų tokiems padėjom, kaip nors susimokėsim, mes privalom padėti... Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turime tiek palaikančių žmonių, ačiū visiems, kurie su mumis, palinkėkite mums dar kartą stiprybės ir kad tokių ligonių būtų kuo mažiau, ne dėl mūsų, o dėl pačių ligoniukų kančių. 

Autorius: sandrute
Organizacija: „Miesto katė“ VšĮ
Svetainė: http://www.gyvunusterilizacija.lt, Facebook
Naujienos ID: 136950
Peržiūrėjimų skaičius: 714
Įdėta: 2017-06-15 (sandrute) | Redaguota: 2018-04-26 (sandrute)


Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

 
   
Prisijungę (256)
,0.0006,0.0009,0.0008,0.0008 ( + 0.0031) 0.090.17 (+ 0.08)